Apple uruchamia program naprawczy dla Smart Battery Case

Pokrowce od Apple z wbudowanym powerbankiem dla modeli iPhone Xr, Xs oraz Xs Max podlegają wymianie nawet po upłynięciu okresu gwarancyjnego.

Apple od dłuższego czasu sprzedaje oficjalne akcesoria do swoich smartfonów. W portfolio producenta znajdziemy pokrowce Silicone Case, Leather Case, Leather Folio, a także Smart Battery Case z wbudowaną baterią.

Źródło: apple.com

Źródło: apple.com

Apple Smart Battery Case to nic innego, jak Silicone Case z wbudowanym powerbankiem, który pozwala znacząco wydłużyć czas pracy na baterii. Pierwszy pokrowiec tego typu zadebiutował na rynku w 2015 roku i od razu został wyśmiany ze względu na charakterystyczny "garb" na pleckach.

Gigant z Cupertino nadal produkuje tego typu akcesoria, a niektóre modele Smart Battery Case zostały właśnie objęte programem naprawczym. Mowa o pokrowcach dedykowanych do iPhone'ów z 2018 roku. Użytkownicy Smart Battery Case dla iPhone'a Xs, Xs Max oraz Xr narzekali na problemy z ładowaniem.

Pokrowce Smart Battery Case borykają się z dwoma problemami:

  • Smart Battery Case nie ładuje się lub ładuje się z przerwami po podłączeniu do zasilacza
  • Smart Battery Case nie ładuje iPhone'a lub robi to z przerwami

Programem naprawczym objęte są pokrowce wyprodukowane pomiędzy styczniem, a październikiem 2019 roku. Apple informuje, że odkryte problemy nie są niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. Producent wymieni kwalifikujące się pokrowce Smart Battery Case na nowe bez wyżej wymienionych wad.

Źródło: apple.com

Źródło: apple.com

Aby wymienić Smart Battery Case należy udać się do jednego z autoryzowanych serwisów firmy Apple.

Jak sprawdzić czy mój pokrowiec kwalifikuje się do naprawy?

W celu sprawdzenia czy dany egzemplarz pokrowca Smart Battery Case podlega programowi naprawczemu trzeba znać jego datę produkcji. Jest ona umieszczona na opakowaniu obok numeru seryjnego (w formacie MM/RRRR). Gdy użytkownik nie posiada oryginalnego pudełka może skontaktować się z serwisem i zweryfikować numer seryjny Smart Battery Case, który znajduje się na wewnętrznej ściance pokrowca.

Źródło: apple.com, gsmarena.com