Apple uruchamia program naprawczy dla Smart Battery Case

Pokrowce od Apple z wbudowanym powerbankiem dla modeli iPhone Xr, Xs oraz Xs Max podlegają wymianie nawet po upłynięciu okresu gwarancyjnego.

Apple od dłuższego czasu sprzedaje oficjalne akcesoria do swoich smartfonów. W portfolio producenta znajdziemy pokrowce Silicone Case, Leather Case, Leather Folio, a także Smart Battery Case z wbudowaną baterią.

Apple uruchamia program naprawczy dla Smart Battery Case

Źródło: apple.com

Apple Smart Battery Case to nic innego, jak Silicone Case z wbudowanym powerbankiem, który pozwala znacząco wydłużyć czas pracy na baterii. Pierwszy pokrowiec tego typu zadebiutował na rynku w 2015 roku i od razu został wyśmiany ze względu na charakterystyczny "garb" na pleckach.

Gigant z Cupertino nadal produkuje tego typu akcesoria, a niektóre modele Smart Battery Case zostały właśnie objęte programem naprawczym. Mowa o pokrowcach dedykowanych do iPhone'ów z 2018 roku. Użytkownicy Smart Battery Case dla iPhone'a Xs, Xs Max oraz Xr narzekali na problemy z ładowaniem.

Pokrowce Smart Battery Case borykają się z dwoma problemami:

  • Smart Battery Case nie ładuje się lub ładuje się z przerwami po podłączeniu do zasilacza
  • Smart Battery Case nie ładuje iPhone'a lub robi to z przerwami

Programem naprawczym objęte są pokrowce wyprodukowane pomiędzy styczniem, a październikiem 2019 roku. Apple informuje, że odkryte problemy nie są niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. Producent wymieni kwalifikujące się pokrowce Smart Battery Case na nowe bez wyżej wymienionych wad.

Apple uruchamia program naprawczy dla Smart Battery Case

Źródło: apple.com

Aby wymienić Smart Battery Case należy udać się do jednego z autoryzowanych serwisów firmy Apple.

Jak sprawdzić czy mój pokrowiec kwalifikuje się do naprawy?

W celu sprawdzenia czy dany egzemplarz pokrowca Smart Battery Case podlega programowi naprawczemu trzeba znać jego datę produkcji. Jest ona umieszczona na opakowaniu obok numeru seryjnego (w formacie MM/RRRR). Gdy użytkownik nie posiada oryginalnego pudełka może skontaktować się z serwisem i zweryfikować numer seryjny Smart Battery Case, który znajduje się na wewnętrznej ściance pokrowca.

Źródło: apple.com, gsmarena.com