Apple uruchomi konkurenta serwisu Pandora na początku 2013 r.

Serwis Bloomberg twierdzi, że firma Apple wzmogła prace nad odpowiednikiem serwisu muzycznego Pandora. Nowa "jabłkowa" usługa powinna zostać uruchomiona w przyszłym roku.

O tym, że Apple może pracować nad jakąś usługą strumieniowego przesyłania muzyki mówiło się od lat. We wrześniu Wall Street Journal opublikował artykuł, z którego wynikało, że firma z Cupertino faktycznie szykuje rozwiązanie, które miałoby stanowić odpowiednik serwisu Pandora.

Doniesienia te potwierdził także właśnie serwis Bloomberg, który twierdzi, że Apple "zintensyfikowało" rozmowy prowadzone z największymi wytwórniami. Mają się one zakończyć w listopadzie i obecnie dotyczą przede wszystkim podziału wpływów z reklam mających stanowić podstawowe źródło finansowania nowej "jabłkowej" usługi.

Niestety źródła serwisu Bloomberg (mające posiadać wiedzę o wspomnianych negocjacjach z wytwórniami) nie podają żadnych informacji na temat funkcjonalności konkurenta Pandory. Twierdzą jednak, że powinien on zostać uruchomiony na początku przyszłego roku.

Poważny problem Pandora Media

Nowy produkt Apple stanowi poważny problem dla spółki Pandora Media, co potwierdziła giełda w Nowym Jorku, która na doniesienia o nowym serwisie zareagowała obniżeniem jej notowań aż o 12 procent.