Apple usuwa komentarze z Online Store

Firma dba o swoją reputacje usuwając negatywne opinie ze swojego sklepu internetowego.

Apple posiada kilka kanałów oficjalnej dystrybucji swoich sprzętów. Sam gigant posiada własne Apple Store, które nie są dostępne w naszym kraju, a także sklep internetowy Online Store z którego mogą skorzystać internauci mieszkający nad Wisłą. W chwili obecnej jest to jedyna opcja zakupu sprzętu bezpośrednio od producenta. Trzecim, obecnie najpopularniejszym w naszym kraju sposobem dystrybucji są oficjalni sprzedawcy tacy, jak sklepy z elektroniką lub operatorzy sieci komórkowych.

Apple usuwa komentarze z Online Store

Aby skorzystać ze sklepu Apple Online Store należy udać się na odpowiednią stronę internetową. Całość działa w normalnej witrynie Apple z której w różnych miejscach można przejść do sklepu. Alternatywnie producent pozwala skorzystać z dedykowanej aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem iOS i iPadOS.

Niezależnie od wybranego sposobu dostępu do sklepu Online Store oferuje możliwość przeczytania recenzji napisanych przez osoby, które wcześniej zakupiły interesujący nas produkt i zdecydowały się na jego ocenę. Zgodnie z informacją przekazaną pierwotnie przez AppleInsider sekcja odpowiedzialna za ocenianie została usunięta w kilku kluczowych regionach. Mowa o Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Apple zdecydowało się usunąć oceny w ubiegły weekend bez podania jakiegokolwiek powodu.

Jednym z wytłumaczeń może być fakt, że w rzeczywistości mała ilość klientów dociera do sekcji z ocenami produktów. Możliwe, że Apple uznało, że utrzymanie tego elementu sklepu nie jest opłacalne. Z pewnością firma posiada szczegółowe dane wskazujące na to ile osób czyta komentarze umieszczane pod produktami. Podejrzewamy, że Apple zdecydowało się usunąć komentarze i oceny, ponieważ często były one niemiarodajne, a przedsiębiorstwo nie posiada inteligentnego systemu segregacji poszczególnych wpisów.

Przykładowo pod przejściówką z Lightning do 3,5 mm Jack'a było 735 jednogwiazdkowych ocen. Większość z nich dotyczyła tego, że Apple postanowiło usunąć złącze Jack z iPhone'a, a użytkownicy muszą korzystać z dedykowanych adapterów.

Bardzo prawdopodobne jest, że sekcja oceniania została wyłączona tymczasowo. Możliwe, że Apple zabrało się za modyfikacje sekcji odpowiedzialnej za opinie klientów na temat produktów. W chwili obecnej nie wiemy czy oceny wrócą do Apple Online Store.

Źródło: AppleInsider via neowin.net