Apple usuwa ograniczenia dotyczące zakupu urządzeń w sieci

Apple likwiduje limit zakupu maksymalnie dwóch iPhone'ów na konto.

Dziś rano informowaliśmy, że na większości rynków Apple wprowadziło ograniczenia w ilości sprzedawanych urządzeń. Użytkownicy z Azji, Stanów Zjednoczonych oraz wybranych krajów europejskich donosili, że w sklepie Apple Store mogą zakupić maksymalnie dwa egzemplarze iPhone'a niezależnie od wybranej konfiguracji.

Aktualnie Apple usunęło ograniczenie liczby urządzeń, które klienci mogą kupić w autoryzowanym sklepie online. Firma wprowadziła te ograniczenia kilka dni temu w związku z przerwanymi łańcuchami dostaw wywołanymi pandemią koronawirusa. Apple przez pewien czas nie otrzymywało nowych urządzeń i zmuszone było wyprzedawać zapasy magazynowe.

Apple usuwa ograniczenia dotyczące zakupu urządzeń w sieci

Źródło: macworld.co.uk

Gigant z Cupertino wprowadził ograniczenia ilościowe w swoim sklepie internetowym Apple Store pod koniec ubiegłego tygodnia. Stało się to drugi raz w historii po 13 latach przerwy. Po raz pierwszy Apple wprowadziło ograniczenia w ilości sprzedawanych towarów podczas premiery pierwszego iPhone'a w 2007 roku.

Ograniczenia w sklepie internetowym Apple pozwalały kupić pięć egzemplarzy iMac'a, Mac'a mini, MacBook'a Air oraz MacBook'a Pro, a także dwóch egzemplarzy iPad'a oraz iPhone'a.

W chwili obecnej limit został już usunięty dla klientów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Hong Kongu i Chin. Stopniowo w kolejnych lokalizacjach ograniczenia są znoszone.

Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa Apple postanowiło zamknąć wszystkie swoje sklepy Apple Store. Od tego momentu sprzęt bezpośrednio od Apple można nabyć jedynie za pośrednictwem sklepu internetowego.

Z powodu pandemii koronawirusa Apple boryka się z problemami z dostawami nowych urządzeń. Fabryki Foxconn zostały zamknięte, co negatywnie wpłynęło na produkcję iPhone'ów, iPad'ów oraz komputerów Mac. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, czy przestoje nie wpłyną negatywnie na produkcje nadchodzącego iPhone'a 12.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: techspot.com