Apple w odwrocie - nowe Safari 15.1 przywraca stary interfejs!

Najnowsze zmiany nie spodobały się konsumentom. Apple ponownie przeprojektowało przeglądarkę sieciową Safari. Zakładki powróciły pod pasek z adresem.

W zeszłym miesiącu Apple wprowadziło na rynek Safari 15. Nowa wersja przeglądarki internetowej wprowadziła całkowicie przeprojektowany interfejs. Zmiany trafiły na praktycznie każde urządzenie od Apple z dostępem do sieci.

Safari 15.1
Źródło: MacRumors.com

Safari 15.1

Źródło: MacRumors.com

Na komputerach z systemem macOS doczekaliśmy się ulepszonych opcji dotyczących prywatności, a także nowego interfejsu. Ku zdziwieniu wielu użytkowników Apple zdecydowało się na schowanie paska zakładek. Aby go wywołać należy kliknąć w przycisk pozwalający wywołać pasek boczny i dopiero z niego dostać się do naszych zakładek i listy czytelnika.

Zobacz również:

Wraz z najnowszą betą Safari 15.1, która została wprowadzona na rynek razem z ostatnią betą macOS Monterey firma Apple wycofuje się ze swojego pomysłu. Inżynierowie ponownie zmienili pasek zakładek i przenieśli go z powrotem pod pasek adresu. Identyczne rozwiązanie stosowane było w poprzednich wydaniach Safari.

Wersja beta Safari 15.1 dostępna jest dla zarejestrowanych deweloperów. Użytkownicy otrzymają do niej dostęp prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Oprogramowanie powinno zostać zintegrowane z aktualizacją do macOS Monterey.