Apple w październiku może zaprezentować nowe iPady i MacBooki

Po prezentacji iPhone’ów 5c i 5s pora na zaprezentowanie przez Apple nowej generacji tabletów. Jeśli dotychczasowa tradycja zostanie podtrzymana, to powinny trafić do sklepów na przełomie października i listopada, a ich prezentacja powinno odbyć się już za miesiąc. Czy tak się stanie? Dużo na to wskazuje.

Jak donosi serwis 9to5mac.com w serwisie macg.co pojawiła się informacja na temat nadchodzącej prezentacji nowych sprzętów od Apple. Ma ona się odbyć już za niecały miesiąc - dokładnie we wtorek 15 października. Oprócz nowej generacji tabletów, czyli “dużego” iPada i iPada Mini z ekranem Retina, spodziewać można się też wielu innych sprzętów.

Użytkownicy sprzętu z logo nadgryzionego jabłka mają nadzieję też na prezentacje nowych MacBooków z ekranami Retina i nowymi procesorami Intel Haswell. To też dobry czas na prezentację finalnej wersji zapowiedzianego na konferencji WWDC 2013 systemu operacyjnego OS X Mavericks. Mówi się też o zupełnie nowej wersji Apple TV.

Co ciekawe, ucichły plotki o zegarku typu smartwatch i telewizorze produkcji Apple, które krążyły po sieci od długich miesięcy i lat. Informacji o konferencji wyglądają natomiast na bardzo prawdopodobne. W 2012 roku właśnie miesiąc po prezentacji nowego iPhone’a 5 w październiku pojawił się pierwszy iPad mini i nowe komputery z linii Mac.

iPhone 5C

iPhone 5C

To samo może stać się w tym roku, ponieważ właśnie tydzień temu światu pokazane zostały nowe telefony Apple, czyli iPhone 5c oraz iPhone 5s.