Apple w rankingu komputerów PC World?

Do tej pory, z uwagi na to, że komputery Macintosh i PC działały pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, wszelkie porównania pomiędzy nimi nie były możliwe (lub miarodajne). Teraz, za sprawą zastosowania w najnowszej generacji Maków procesorów Intela i dzięki oprogramowaniu Boot Camp, pozwalającemu używać na komputerach Apple systemu Windows XP, nadeszła nowa era... w której nowe Macintoshe mogą znaleźć się w rankingu "pecetów", przygotowywanym przez amerykańskiego PC Worlda.

Na razie na przeszkodzie stoją reguły, w myśl których do rankingu dodawane są komputery zgłoszone przez producentów, z zainstalowanym kompletem oprogramowania. Chyba nie ma co oczekiwać, że Apple przyśle do redakcji PC World topowego iMaca z zainstalowanym Windows XP - więc albo poczekamy na zmianę polityki dotyczącej testowania, albo firma Steve'a Jobsa się przełamie, aby móc znaleźć się w rankingu.

Tak czy inaczej, same testy zostały przeprowadzone i nowy iMac wypadł w nich całkiem dobrze, uzyskując 96 punktów w programie testującym WorldBench 5 używanym do badania wydajności maszyn. Wynik ten może być jeszcze lekko zaniżony, gdyż w wyniku niekompatybilności nie można było przeprowadzić dwóch z pięciu testów - wydajności aplikacji do modelowania 3D Studio Max. Wyniki testów można obejrzeć na stronie PC World.

Więcej informacji