Apple walczy z COVID-19 w App Store

Ze sklepu App Store usuwane są gry związane z koronawirusem.

Apple bardzo poważnie podchodzi do pandemii koronawirusa. Firma przekazała 15 milionów dolarów na walkę z COVID-19. W obawie o swoich klientów zamknięto również wszystkie sklepy Apple Store z wyłączeniem lokali znajdujących się w Chinach. Dodatkowo szefostwo zaleciło swoim pracownikom pozostanie w domach i pracę zdalną.

Apple walczy z COVID-19 w App Store

Źródło: macworld.com

Gigant z Cupertino stale wprowadza nowe zarządzenia związane z pandemią koronawirusa. Apple zabrało się właśnie za porządki w obrębie sklepu z aplikacjami App Store. Powołując się na wiarygodność informacji dotyczących zdrowia oraz bezpieczeństwa postanowiono usunąć gry związane z tematyką koronawirusa.

To nie jedyne zmiany, jakie dotknęły App Store. Od teraz Apple przyśpiesza proces zatwierdzania aplikacji z renomowanych źródeł związanych z COVID-19. Gigant z Cupertino zrzeka się również obowiązkowej, corocznej opłaty członkowskiej dla twórców wybranych aplikacji związanych z koronawirusem.

Apple jasno dało do zrozumienia, że nie będzie zatwierdzać aplikacji, które wykorzystują motyw koronawirusa do celów rozrywkowych, aby ograniczyć aplikacje, które żerują na trwającym obecnie kryzysie zdrowotnym.

W oświadczeniu przekazanym przez Apple możemy przeczytać, że:

App Store powinien być zawsze bezpiecznym i zaufanym miejscem do pobierania aplikacji przez użytkowników. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, zaangażowanie to nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ świat walczy z pandemią COVID-19.

Gigant z Cupertino w swoim oświadczeniu przekazuje również uwagi dla deweloperów. Aby ich aplikacja związana z COVID-19 szybciej przeszła przez proces kontroli i została wprowadzona do sklepu z aplikacjami powinni oni zaznaczyć specjalne pole Time-Sensitive Event podczas wypełniania formularza o udostępnienie programu w App Store.

Organizacje non-profit, akredytowane instytucje edukacyjne i jednostki rządowe, które planują dystrybucję wyłącznie bezpłatnych aplikacji w App Store, mogą wystąpić z wnioskiem o rezygnację z rocznej składki członkowskiej, jeśli mają siedzibę w uprawnionym kraju.

Sprawdź, ile kosztuje najpopularniejszy obecnie model iPhone'a.

Źródło: 9to5mac.com