Apple walczy z przeciekami. Uważaj - możesz trafić na policję!

Gigant z Cupertino zaczyna walczyć z przeciekami dotyczącymi nadchodzących produktów. Firma rozsyła już pisma, w których straszy osoby udostępniające w sieci niepotwierdzone informacje o urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

Apple od pewnego czasu zaczęło walczyć z osobami, które przekazują do sieci informacje na temat nadchodzących urządzeń i nowości z oferty Apple. Firma spowodowała, że kilku autorów przekazujących informacje za pośrednictwem chińskiego portalu społecznościowego Weibo zrezygnowało z udostępniania przecieków o sprzęcie Apple.

Produkty Apple
Źródło: apple.com

Produkty Apple

Źródło: apple.com

Zgodnie z najnowszym raportem, który ukazał się na portalu Vice, prezes Apple - Tim Cook wysłał list do jednej z osób publikujących informacje o nadchodzących urządzeniach, w którym wzywa do zaprzestania "reklamowania skradzionych prototypów iPhone'a na social mediach".

Zobacz również:

Sprawa dotyczy obywatela Chin, który był w posiadaniu prototypowych egzemplarzy iPhone'a, które pozostają własnością firmy Apple. Urządzenia te zostały skradzione - prawdopodobnie pochodzą z jednej z chińskich fabryk produkujących dla Apple.

Dokładne dane osoby powiązanej z sprawą nie zostały ujawnione. Prawdopodobnie chodzi o jednego z pracowników Apple lub fabryk produkujących sprzęt dla Apple, który umieścił w sieci informacje uzyskane podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Sprzedaż prototypów sprzętu Apple wykradzionych z fabryk stanowi ogromny zarobek dla pracowników linii produkcyjnych. Urządzenia te warte są krocie, a na rynku nie ma problemu z ich sprzedażą.

Raport Vice informuje, że w liście Apple zażądało od użytkownika zaprzestania nabywania, reklamowania oraz sprzedawania prototypowych urządzeń Apple. Dodatkowo firma nalega na udostępnienie listy osób które dostarczają prototypy. Jeżeli w ciągu 14 dni autor post nie przekaże tych informacji, Apple zamierza zgłosić sprawę na policję.

Powyższa sprawa pokazuje, że w przypadku gdy jesteśmy w posiadaniu prototypów sprzętu Apple, które czasami da się łatwo kupić na portalach aukcyjnych, nie powinniśmy chwalić się nimi w mediach społecznościowych.

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące nadchodzącego iPhone 13.

Źródło inspiracji: frontpagetech.com