Apple wchodzi do twojego domu! Oto homeOS.

Oferty pracy w Apple Music sugerują, że wkrótce doczekamy się nowej platformy mobilnej od Apple.

Oferta pracy w Apple Music, która pojawiła się na stronie Apple mówi nam wprost, że homeOS nadchodzi. Nie wiemy co prawda kiedy kolejna mobilna platforma będzie udostępniona użytkownikom urządzeń Apple, jednak wiemy już, że w pewnością nadchodzi. Jeden z użytkowników Twittera podzielił się zrzutem ekranu z ogłoszenia Apple Music, w którym homeOS widnieje obok innych, znanych już platform Apple:

Na udostępnionej grafice możemy znaleźć informację, że jest to oferta skierowana wyłącznie do wybitnych programistów. Całe ogłoszenie, które opublikowane zostało 25 maja br., możemy przeczytać na stronie Apple.

Bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym homeOS zostanie ogłoszony już podczas wydarzenia Apple WWDC, które odbędzie się 7 czerwca. Czy będzie to zupełnie nowa platforma, czy jedynie unowocześnienie HomeKit? Tego jeszcze nie wiemy, możemy jedynie snuć domysły i czekać na oficjalne ogłoszenie. Jednak jeszcze przed debiutem HomeKit w 2014 roku media donosiły, że ta platforma miała nazywać się homeOS.

Zobacz również:

Warto także podkreślić, że Microsoft już od 2010 roku posiada w swojej ofercie aplikację pomagającą w zarządzaniu domową elektroniką, która nazywa się... HomeOS.

Zobacz także: Wszystkie nowe produkty Apple z czerwca 2021 roku.