Apple wchodzi na rynek AR. Sprawdź, jak poradzono sobie z problemami

Apple wyeliminowało problemy z AR i VR, ale pierwsze gogle pojawią się dopiero w 2022 roku. Wiemy jak będą wyglądać oraz jakie nowości przygotowuje Apple dla rynku VR/AR.

Apple od co najmniej dwóch lat pracuje nad rozwojem własnych gogli AR/VR, ale przez ten czas firma oficjalnie nie pochwaliła się swoimi osiągnięciami. Znany analityk Ming Chi-Kuo przekazał właśnie nowe informacje na temat nadchodzącego sprzętu Apple.

Wizualizacja gogli Apple

Wizualizacja gogli Apple

Gogle AR mają wykorzystywać soczewki Frensela, które pozwolą zwiększyć pole wiedzenia, a także zmniejszyć przekłamania obrazu oraz wagę urządzenia.

Zobacz również:

  • Apple pobiło rekord sprzedaży iPhone'a w Black Friday!
  • iPhone pozostanie z nami przez 10 lat! Co po nim?

W najnowszej notce dla inwestorów Kuo przekazał, że główną nowością w goglach firmy Apple będą soczewki Frensela. Zostaną one zamontowane przed użytkownikiem, co wskazuje na zastosowanie ultrakrótkoogniskowych obiektywów.

Rozwiazanie to zwiększy wydajność optyczną przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi i ograniczeniu grubości urządzenia.

Każda hybrydowa soczewek Frensela składać się będzie z trzech soczewek. Rozwiązanie opracowane przez Apple ma ograniczyć ilość występowania artefaktów.

Nowe gogle Apple mają wyeliminować największe problemy obecnie sprzedawanych zestaw AR/VR. Chodzi oczywiście o wagę i wymiary. Obecne zestawy ważą co najmniej 300 gramów i są sporych wymiarów.

Jednym z celów projektowych firmy Apple jest stworzenie lekkiej konstrukcji o masie własnej nie przekraczającego 150 gramów. Oznacza to, że nowy zestaw gogli powinien być lżejszy od smartfonów iPhone.

Apple zastosuje soczewki z tworzywa sztucznego, które pozytywnie wpłyną na cenę nadchodzącego zestawu AR.

Cena detaliczna ma wynosić około 1000 dolarów.

Źródło: appleinsider.com