Apple - wicepremier Chin prosi Tima Cooka, by dbał o pracowników

Prezes Apple, Tim Cook spotkał się niedawno z burmistrzem Pekinu oraz wicepremierem Chin. Ten drugi zwrócił się do niego z apelem, by Apple i inne zagraniczne firmy dbały o warunki dla pracowników fabryk. Dodał on, że liczy na rozwój ich współpracy z Chinami.

Tim Cook

O spotkaniu Tima Cooka z wicepremierem Chin, Li Keqingiem, donosi angielskojęzyczna wersja serwis Xinhuanet.com. Polityk wyraził zainteresowanie współpracą z Apple i innymi zagranicznymi firmami, które mogą pomóc w rozwoju środkowej i zachodniej części Chin. Zaznaczył jednak, że powinny one dbać o pracowników.

Polecamy: Strajk w chińskich fabrykach produkujących klawiatury dla Apple i IBM

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [03.08.2021]
  • iPhone 12 mini wielkim niewypałem! Jednak kochamy duże smartfony
  • Pocisk hipersoniczny - co to jest?

Wypowiedź ta ma związek z niedawnymi oskarżeniami Apple o bardzo złe warunki pracy w chińskich fabrykach Foxconn i innych, w których wytwarzane są produkty amerykańskiej firmy. Niedawno Apple, broniąc się przed oskarżeniami, otworzyło fabryki wykonawcy swojego sprzętu i umożliwiło dokonanie audytu wewnętrznego. 28 marca Tim Cook sam wizytował fabrykę.

Zobacz też: Potworny smród z fabryki współpracującej z Apple. Dostawy MacBooków Air zagrożone

Chiny są bardzo ważne dla Apple. Mają ogromne znaczenie dla produkcji urządzeń tej firmy oraz stają się największym rynkiem smartfonów i urządzeń mobilnych na świecie. Apple ma jednak problem w tym kraju, gdyż zostało oskarżone przez chińską firmę Proview o naruszenie jej znaku towarowego. Podaje ona, że od 2001 roku ma ona prawo do znaku towarowego iPad w Chinach.