Apple wkracza na rynek 5G - czas na nowego iPad'a Pro

Nadchodzący iPad Pro 2021 będzie pierwszym tabletem od Apple ze zintegrowanym modemem sieci 5G.

iPad Pro aktualnej generacji został zaprezentowany na początku tego roku, ale tak naprawdę jest to lekko zmodyfikowana konstrukcja modelu z 2018 roku. Apple zamierza wprowadzić zupełnie nowy model w pierwszej połowie 2021 roku. Główną nowością będzie obsługa sieci 5G w standardzie mmWave, ale to nie jedyna zmiana.

iPad Pro 2020
Źródło: macworld.com

iPad Pro 2020

Źródło: macworld.com

Najnowsze informacje na temat iPad'a Pro 2021 przekazał portal DigiTimes. Potwierdza on, że nowy model zadebiutuje w dwóch rozmiarach - 11 oraz 12,9 cala. Oba otrzymają zupełnie nowe wyświetlacze Mini-LED, które łączą cechy paneli LCD oraz OLED. Podobne matryce pojawią się również w MacBookach Pro pod koniec 2021 roku.

Wiadomość z dziś skupia się głównie na nowym modemie sieci 5G z obsługą mmWave. Anteny mają zostać rozmieszczone w tylnej części obudowy wykonanej z aluminium.

iPad Pro będzie pierwszym tabletem od Apple z obsługą modemu sieci 5G. W przyszłości trafi on do iPad'a Air oraz bazowego iPad'a. W chwili obecnej losy iPad'a mini są niejasne. Możliwe, że urządzenie to zostanie wycofane z oferty.

Portal DigiTimes informuje, że Apple intensywnie pracuje nad nowym systemem anten, który pozwoli na uniezależnienie się od poddostawców. Możliwe, że zmodyfikowane anteny wpłyną nieznacznie na wygląd panelu tylnego. Nie powinniśmy liczyć za to na gruntowne odświeżenie wygląd. Taki zabieg przeprowadzany jest u Apple najczęściej raz na cztery lata.

Zobacz najważniejsze informacje o iPhone 12.

Sprawdź, jakie oferty na Black Friday przygotowało Apple.

Zródło: MacRumors.com