Apple wkrótce rozpocznie próbną produkcję iPhone'a 5S?

Jeżeli już znudziłeś się iPhone'em 5 mamy dla ciebie dobrą informację: Apple podobno już w grudniu planuje rozpocząć próbną produkcję jego następcy.

Zgodnie z doniesieniami chińskojęzycznego Commercial Times firma Apple już w grudniu planuje rozpocząć próbną produkcję nowej wersji iPhone'a 5 sięgającą 50 - 100 tysięcy sztuk. Masowa produkcja tego urządzenia miałaby się natomiast rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

"W obliczu niskich stóp rentowności w produkcji iPhone'a 5 Apple przyspieszyło proces certyfikacyjny dla części i komponentów iPhone'a 5S" - czytamy w raporcie Commercial Times.

Co więcej, można się z niego dowiedzieć, że Apple nie zamierza poprzestać na smartfonie i w kolejnym kwartale planuje udostępnić nową wersję iPada, gdyż "najnowsza wersja iPada miała niższą niż rynek oczekiwał rozdzielczość". Oczywiście nie trudno się domyślić, że chodzi tutaj o 7,9-calowego iPada mini, którego rozdzielczość (1024 x 768 pikseli) faktycznie często uznawana była za zbyt niską w różnych testach.

Oczywiście do tego typu doniesień należy podchodzić z pewnym dystansem, tym bardziej, że serwis Commercial Times jeżeli chodzi o plany Apple, podawał już w przeszłości zupełnie nietrafione informacje.

No cóż, poczekamy zobaczymy. Ciekawi mnie jednak, co Wy o tym sądzicie? Czy opisany scenariusz jest możliwy?