Apple wprowadza iTunes 10.5.1 z usługa Match

Nowa wersja oprogramowania firmy Apple oferuje usługę iTunes Match, która za 25 dolarów rocznie pozwala na przechowywanie w chmurze utworów niezakupionych w iTunes oraz ich strumieniowe odtwarzanie na dowolnym urządzeniu z aplikacją iTunes. Niestety usługa jest dostępna tylko dla mieszkańców USA.

iTunes Match
iTunes Match pozwala na wgranie do chmury iCloud utworów z płyt CD lub zakupionych w inny sposób poza iTunes. Sklep z muzyką Apple zawiera 20 mln utworów, które już znajdują się w iCloud. Dzięki temu większość piosenek użytkownika może już być w chmurze i nie wymagać ponownego wgrywania. Wszystkie takie utwory mogą być odtwarzane w jakości 256 Kbps - nawet jeśli nie dysponowały nią wersje użytkownika.

Utwory zindeksowane w usłudze iTunes Match umieszczane są w chmurze iCloud i mogą być odsłuchiwane na wszystkich urządzeniach mobilnych Apple oraz na komputerach wyposażonych w oprogramowanie iTunes. Można słuchać ich w technologii strumieniowej, pobierać konkretny utwór lub całą listę.

Zobacz również:

  • Oto, jak skonfigurować wszystkie funkcje iCloud+ w iOS 16

Niestety, tak samo jak Amazon Cloud Player, iTunes Match jest dostępny tylko dla mieszkańców USA. Nie wiadomo także nic na temat możliwości pojawienia się tej usługi w innych krajach.

Konkurencją dla sklepu iTunes i funkcji Match może być Google Music Sotre, który już wkrótce ma rozpocząć swoją działalność. Niestety, w wersji beta, usługa Google Music, pozwalająca na przechowywanie muzyki w chmurze, działa tylko w USA. Zobaczymy, czy pozostanie tak również po otworzeniu sklepu z muzyką.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: