Apple wraca do korzeni - iOS znów stanie się iPhone OS'em

Apple zamierza zmienić nazwę swojego najpopularniejszego systemu operacyjnego. Już niedługo Twój iPhone nie będzie pracować pod kontrolą iOS'a.

Najnowsze plotki, które pojawiły się w sieci na trzy dni przed konferencją WWDC 2020 są co najmniej zaskakujące.

iPhone Xs Max z iOS 13

iPhone Xs Max z iOS 13

Do internetu przedostały się informacje wskazujące na fakt, że Apple zamierza kompletnie zmienić nazwę systemu operacyjnego dla swoich urządzeń mobilnych. Okazuje się, że po wydzieleniu iPadOS z iOS w 2019 roku, amerykanie zamierzają zmienić nazwę iOS na iPhone OS.

Informacja ta została przekazana przez Jon'a Prosser'a za pośrednictwem Twitter'a. "Nowa" nazwa wcale nie jest nowa - była już stosowana lata temu w 2007 roku podczas premiery pierwszego iPhone'a, który pracował pod kontrolą zmodyfikowanego systemu operacyjnego Mac OS X 10.5.8 nazwanego właśnie jako iPhone OS.

iPhone OS 1.0 na iPhonie z 2007 roku

iPhone OS 1.0 na iPhonie z 2007 roku

Po dłuższym zastanowieniu się zmiana nazwy może wpasowywać się w ostatnie działania firmy Apple. Gigant z Cupertino na przestrzeni ostatnich lat kilka razy zmieniał nazwy swoich systemów operacyjnych tak, aby wskazywało one na sprzęt, który pracuje pod ich kontrolą. Z tego właśnie powodu OS X został przemianowany na macOS. Dodatkowo rok temu Apple wydzieliło iPadOS'a, który jest zmodyfikowaną wersją systemu iOS przystosowaną do pracy na tabletach.

Bardzo możliwe, że system operacyjny iOS pod kontrolą którego pracują obecnie jedynie iPhone'y oraz jeden model zapomnianego przez wszystkich iPod'a touch zostanie zmieniony na iPhone OS'a.

Czy Apple całkowicie zamierza uśmiercić nazwę iOS stosowaną obecnie do określenia swoich wszystkich systemów mobilnych? Tego z pewnością dowiemy się już w najbliższy poniedziałek.

Interesuje Cię sprzęt od Apple? Zapoznaj się z najnowszymi plotkami o iPhonie 12.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 Pro Max