Apple wraca do starych pomysłów. iMac w 5 kolorach i klasycznym USB

Apple zmienia swoje podejście do projektowania komputerów Mac. Nowe modele zaoferują większą ilość złącz i design czerpiący wzorce ze starszych modeli. Jak wyglądać będzie nowy iMac na którego czekamy od kilku lat?

Jon Prosser przekazał najnowsze informacje na temat nadchodzącego iMac'a. Apple w końcu po 9 latach od premiery iMac'a bez napędu odświeży obudowę swojego komputera all-in-one.

Nowy iMac 2021
Źródło: Jon Prosser

Nowy iMac 2021

Źródło: Jon Prosser

Okazuje się, że gigant z Cupertino przywróci kilka elementów, które przed laty dostępne były w komputerach Apple iMac.

Prosser przekazał, że iMac'a ponownie kupimy w kilku wersjach kolorystycznych. Kolory mają być tożsame z tymi, które znajdziemy w najnowszej generacji iPada Air z 2020 roku. Dodatkowo dowiedzieliśmy się kilku informacji na temat nadchodzących procesorów z rodziny Apple Silicon.

Na nowym wideo z kanału FrontPageTech z YouTube zaprezentowano wizualizację nowych komputerów Apple iMac, które finalnie mają zadebiutować w 2021 roku. Prosser wyjaśnia, że komputer nadal sprzedawany będzie w kolorze srebrnym, ale bazową wersją kolorystyczną stanie się Space Gray. Odcień ten znamy już z innych komputerów firmy Apple. Dodatkowo iMac'a 2021 zamówimy w bardziej odważnych kolorach - zielonym, niebieskim oraz różowego złota.

Jon Prosser informuje, że rendery są jedynie poglądowe, ponieważ nie miał on jeszcze okazji zobaczyć na żywo nowego iMac'a.

Nowy iMac zaoferuje smuklejsze ramki oraz procesory Apple Silicon. Nowością będą także nieco większe matryce.

Komputer Apple iMac zaoferuje również komplet złączy. Z tyłu poza nowoczesnymi portami Thunderbolt 4 z USB 4 znajdziemy klasyczne USB Typu A oraz gniazdo RJ-45.

Jon Prosser przekazał również, że kolejna generacja Maca Pro zadebiutuje w przyszłym roku i zaoferuje obudowę podobną do starego Power Mac G4 Cube. Będzie to pierwszy komputer Apple dla profesjonalistów z procesorem Apple Silicon.

Mac Pro 2021
Źródło: Jon Prosser

Mac Pro 2021

Źródło: Jon Prosser

Źródło: Macrumors.com