Apple wskrzesza produkcję iPhone’a X. Przyczyna? Słaba sprzedaż iPhone’ów Xs i Xs Max

Jak podaje The Wall Street Journal, Apple zmuszone jest do wznowienia produkcji i sprzedaży smartfonów poprzedniej generacji, które zniknęły z półek sklepowych wraz z debiutem iPhone’a Xs oraz Xs Max. Ruch jest podyktowany umową z Samsungiem na zakup określonej liczby egzemplarzy ekranów OLED.

iPhone Xs

Raport The Wall Street Journal wskazuje, że słabsze niż pierwotnie oczekiwano zapotrzebowanie na iPhone’a Xs i Xs Max spowodowało konieczność wznowienia produkcji starszej generacji. Apple ma bowiem z Samsungiem umowę zobowiązującą do zakupu określonej partii ekranów OLED i musi się z niej wywiązać. Przy okazji koszt produkcji iPhone’a X jest niższy.

Doniesienia potwierdzają zatem wcześniejsze informacje dotyczące redukcji zamówień na produkcję wszystkich trzech nowych modeli smartfonów Apple (iPhone Xs, Xs Max oraz Xr). Problem dotknął szczególnie najtańszego z całej trójki iPhone’a Xr. Dbający o swój budżet konsumenci decydują się częściej na ubiegłorocznego iPhone’a 8, który nadal jest dostępny i przy okazji kosztuje mniej.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku budżetowego iPhone’a 5C, który złapał wiatr w żagle dopiero rok po wprowadzeniu do sklepów. Ceny iPhone’a Xs w Polsce zaczynają się od poziomu 4 979 zł. Za nieco większy model Xs Max trzeba wysupłać z kieszeni minimum 5 479 zł. Najtańszy w tegorocznej ofercie Apple iPhone Xr jak na polskie warunki ma równie zaporową cenę - od 3 729 zł.