Apple współpracuje z Swatch Group. Szykuje linię zegarków iWatch

Apple być może nie skupia się na stworzeniu jednego zegarka iWatch, lecz zamierza przygotować całą linię smartwatchy korzystając m.in z pomocy firmy Swatch Group.

Obecnie rynek smartwatchy podzielony jest pomiędzy firmy Samsung, LG, Motorola, Pebble i Sony. Pewne jest już jednak, że prędzej, czy później wkroczy na niego także firma Apple. Z dotychczas pojawiających się spekulacji wynikało, że pracuje ona nad urządzeniem naręcznym, które będzie nosiło oznaczenie iWatch i będzie stawiało duży nacisk na funkcje zdrowotne.

Wczoraj w serwisie Venture Beat pojawił się jednak artykuł, który rzuca zupełnie nowe światło na "zegarkowe" plany Apple. Jego autor opierając się na "dobrze poinformowanym" źródle twierdzi, że amerykańska firma współpracuje z co najmniej jednym producentem ekskluzywnych zegarków (wspomina o Swatch Group i nie wyobraża sobie, aby na liście tej zabrakło firmy Timex) i wbrew oczekiwaniom obserwatorów nie koncentruje się na dostarczeniu na rynek jednego, lub dwóch modeli zegarka iWatch, lecz zamierza przygotować całą ich linię tak, aby trafiła w gusta zarówno geeków, jak i osób ceniących sobie przede wszystkim szyk.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [17.09.2021]