Apple wycofa iPhone 11 Pro, 11 Pro Max i Xr po premierze iPhone 12

Apple wycofa flagowe modele z zeszłego roku. Dodatkowo z oferty wyleci budżetowy Xr, a jego funkcję przejmie przeceniony iPhone 11.

Właśnie dowiedzieliśmy się, jak wyglądać będzie linia modelowa iPhone'a po prezentacji tegorocznych modeli. Premiera najnowszych smartfonów od Apple planowana jest na październik. Na wydarzeniu zobaczymy cztery nowe smartfony. Nie zabraknie także zmian w portfolio producenta na następne 12 miesięcy.

iPhone Xr (z prawej) i iPhone 11 (z lewej)

iPhone Xr (z prawej) i iPhone 11 (z lewej)

Według najnowszych informacji Apple zaprzestanie sprzedaży iPhone'a 11 Pro oraz 11 Pro Max. Z oferty zniknie także tańszy model Xr. Funkcję flagowych modeli z rodziny 11 Pro przejmą nowe iPhone'y 12 Pro i 12 Pro Max. Miejsce iPhone'a Xr zajmie klasyczny iPhone 11, który doczeka się sporej obniżki ceny.

Taki obrót sprawy nie powinien nas dziwić. W 2018 roku po prezentacji iPhone'a Xs model X został wycofany z rynku. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu po prezentacji iPhone'a 11 Pro.

Według danych przekazanych przez iappletimes za pośrednictwem Twittera iPhone 11 w bazowej wersji doczeka się obniżki ceny detalicznej o 150 dolarów. Oznacza to, że 64 GB wariant kosztować będzie 549 dolarów (około 2050 zł netto). iPhone 11 po obniżce ceny ma być tańszy od iPhone'a Xr. To również nie powinno nas dziwić, ponieważ Xr podczas debiutu był droższy o 11 ki.

W ofercie pozostanie też najtańszy model - iPhone SE 2020, którego cena zaczyna się od 2199 zł za wariant z 64 GB wbudowanej pamięci masowej.

Obniżenie ceny iPhone'a 11 możliwe będzie dzięki przeniesieniu produkcji do Indii.

Sprawdź, ile kosztuje obecnie iPhone 11 i zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 12.

Źródło: techradar.com