Apple wydaje aktualizację iOS 8.0.2

Firma Apple w nieco ponad 24 godziny po usunięciu z serwerów wadliwej aktualizacji iOS 8.0.1 udostępniła aktualizację iOS 8.0.2.

Firma Apple zaliczyła poważną wpadkę z aktualizacją systemu iOS 8.0.1. Okazało się bowiem, że poza oczekiwanymi usprawnieniami przyniosła ona wraz ze sobą sporo problemów. Część użytkowników smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus zaczęła się bowiem uskarżać, że po jej instalacji nie mogła wykonywać połączeń oraz korzystać ze skanera odcisków palców Touch ID.

Problem okazał się na tyle poważny, że firma Apple usunęła aktualizację ze swoich serwerów. Ponadto wydała oświadczenie, w którym przeprosiła za tę sytuację, udostępniła specjalną stronę z instrukcją przywrócenia systemu iOS do wersji 8.0 i zapowiedziała wydanie "w ciągu kilku dni" aktualizacji 8.0.2.

Jak się okazało, Apple szybko poradziło sobie z problemem. Zapowiedzianą aktualizację zaczęła bowiem udostępniać już dzisiaj w nocy. Poza rozwiązaniem wspomnianego problemu z połączeniem do sieci komórkowej i niedziałającym Touch ID oferuje ona zmiany, jakie wnosiła ze sobą aktualizacja 8.0.1:

- poprawki dla HealthKit (aplikacje pojawią się w w App Store)

- poprawki dotyczące problemu z klawiaturami firm trzecich (wyłączały się przy próbie wpisania kodu dostępu)

- poprawkę błędu blokującego dostęp niektórym aplikacjom do biblioteki zdjęć

- usprawnienie funkcji Reachability na iPhone 6 i iPhone 6 Plus

- usunięcie błędu, który powodował nieoczekiwane wykorzystanie danych sieci komórkowej podczas odbierania wiadomości SMS/MMS

- lesze wsparcie dla Ask To Buy

- usunięcie problemu z dzwonkami, które nie były przywracane po skorzystaniu z backupu iCloud

- usunięcie problemu z wysyłaniem zdjęć i filmów z Safari