Apple wydaje aktualizację systemu iOS 12.3.1 naprawiającą VoLTE oraz iMessage

Apple w piątek wieczorem wydało małą aktualizację iOS.

Firma Apple niespodziewanie wypuściła małą aktualizację systemu iOS. Wersja 12.3.1 została właśnie wydana bez poprzedzających ją testów publicznych lub chociaż deweloperskich. Niespotykana jest także data publikacji. Firma Apple raczej nie aktualizuje swoich systemów tuż przed weekendem chyba, że chodzi o usunięcie krytycznych błędów, które w znaczny sposób wpływają na bezpieczeństwo.

Apple wydaje aktualizację systemu iOS 12.3.1 naprawiającą VoLTE oraz iMessage

Źródło: macworld

Nowe wydanie to mała poprawka, która naprawia błędy na które skarżyli się użytkownicy. Apple nie wprowadziło w tym wydaniu żadnych nowych funkcji.

Zobacz również:

Oto, co zmieniono w niedawno opublikowanej aktualizacji:

  • Naprawiono problem, który uniemożliwiał wykonywanie i odbieranie połączeń VoLTE
  • Naprawiono błąd w wiadomościach, który mógł powodować, że wiadomości od nieznanych numerów pojawiały się na liście rozmów nawet, gdy filtr nieznanych nadawców był uruchomiony
  • Usuwa problem w aplikacji Wiadomości, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie łącza Zgłoś jako niechciane w rozmowach z nieznanymi nadawcami.

Aby zaktualizować twojego iPhone'a, iPad'a lub iPod'a touch przejdź do Ustawień > Ogólne > Uaktualnienia i poczekaj, aż pojawi się monit o dostępności aktualizacji.

Błędy te nie są krytyczne, ani nie wpływają znacząco na bezpieczeństwo i komfort użytkowania dlatego zapewne zastanawiasz się, dlaczego Apple udostępniło aktualizację tuż przed weekendem? W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie świąteczny weekend, a poniedziałek jest Dniem Pamięci. To święto, w które większość instytucji i firm jest zamkniętych. To także okazja dla wielu osób, aby wyjechać gdzieś z rodziną. Prawdopodobnie dlatego właśnie Apple zdecydowało się udostępnić uaktualnienie tuż przed długim weekendem.