Apple wydaje iOS 6.0.2 dla iPhone'a 5 i iPada mini. Usuwa problemy z WiFi

Firma Apple udostępniła nową wersję mobilnego systemu iOS o numerze 6.0.2. Przeznaczona ona jest dla użytkowników smartfona iPhone 5 oraz tabletu iPad mini.

Nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego, iOS 6.0.2, została opracowana z myślą o smartfonie iPhone 5 oraz tablecie iPad mini. Instalując ją użytkownicy tych gadżetów mogą liczyć na rozwiązanie problemów występujących z połączeniem WiFi, a mianowicie z jego zrywaniem oraz niską prędkością.

Początkowo wielu internautów informowało, że nie mogło pobrać aktualizacji w trybie OTA (over the air, bezprzewodowo), co oznaczało, że musieli skorzystać z tradycyjnej przewodowej drogi, czyli za pośrednictwem serwisu iTunes. Obecnie wydaje się, że problem ten został już rozwiązany.

Wersja 6.0.2 (jak wskazuje samo oznaczenie) to nie pierwsza aktualizacja "szóstki". 1 listopada Apple wydało bowiem wersję 6.0.1, która usuwała problemy m.in. z wyświetlaniem poziomych linii na klawiaturze, aktywowaniem lampy błyskowej podczas robienia zdjęć i instalowaniem drogą bezprzewodową uaktualnień na iPhone’ach 5.

Na koniec warto też dodać, że do deweloperów trafiła właśnie czwarta już wersja beta iOS 6.1. Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy zostanie ona publicznie wydana.