Apple wydaje iOS 6.1.3. Uważaj na niego, jeżeli masz "złamanego" iPhone'a

Firma Apple wydała kolejne uaktualnienie dla mobilnego systemu iOS. Nosi ono numer 6.1.3 i z pewnością nie przypadnie do gustu osobom, które "złamały" swój iGadżet.

Na początku lutego tego roku grupa hakerów evad3rs udostępniła narzędzie iOS 6.x Jailbreak (Evasi0n), które łamało zabezpieczenia mobilnego systemu Apple pozwalając na instalowanie aplikacji firm trzecich mających problem z przejściem weryfikacji.

Kilka tygodni później pracujący nad wspomnianym wyżej narzędziem David Wang poinformował jednak, że Apple zamierza wraz z udostępnieniem aktualizacji iOS 6.1.3 usunąć jedną z kilku luk wykorzystywanych przez Evasi0n.

Apple wydało właśnie iOS 6.1.3. Czy obawy Wanga były uzasadnione?

Niestety tak. Osoby, które "złamały" swój iGadżet, powinny więc trzymać się z daleka od tej aktualizacji. Usuwa ona bowiem aż cztery z sześciu luk wykorzystywanych przez Evasi0n. Oznacza to, że na kolejny skuteczny jailbreak trzeba będzie być może czekać bardzo długo.

Ważna poprawka bezpieczeństwa

iOS 6.1.3 niesie jednak ze sobą jedną bardzo istotną poprawkę. Usuwa bowiem groźny błąd bezpieczeństwa, dzięki któremu bardzo łatwo można było ominąć kod blokady ekranu i dotrzeć do danych użytkownika.

O pozostałych zmianach nie warto wspominać.

iOS 6.1.3 udostępniany jest w trybie OTA (over-the-air) oraz za pośrednictwem iTunes.


Zobacz również