Apple wydaje iTunes 11

Firma Apple z miesięcznym poślizgiem udostępniła aplikację iTunes 11. Wraz z nią wprowadziła szereg istotnych zmian.

Główną cechą iTunes 11, która rzuca się w oczy po jego uruchomieniu, jest przeprojektowany wygląd cechujący się m.in. znacznie ładniejszą listą prezentującą duże okładki albumów. Nowa wersja oferuje także lepszą integrację z usługą iCloud oraz lepsze funkcje wyszukiwania. Ponadto użytkownik otrzymał do dyspozycji odświeżony miniplayer, który pozwala na wyszukiwanie utworów, albumów i artystów bez potrzeby powrotu do pełnej wersji.

iTunes 11 zapewnia największą aktualizację od czasu wydania swojej pierwszej wersji (9 stycznia 2009 roku). Zgodnie z pierwszymi deklaracjami Apple miał być wydany w październiku. Jego premiera została jednak przełożona o miesiąc:

"Prace nad nową wersją iTunes trwały dłużej niż oczekiwano, gdyż chcieliśmy zyskać nieco czasu, aby zrobić to dobrze" - tłumaczy Apple.

Aplikacja iTunes od dłuższego czasu krytykowana była przez użytkowników (szczególnie tych, którzy pracowali w środowisku Windows) za wolne działanie, wygląd oraz problemy ze stabilnością. Wraz z najnowsza wersją powinniśmy podobno doświadczyć pozytywnych zmian w tym zakresie.

Przekonajcie się jednak sami, czy tak faktycznie jest: iTunes 11