Apple wydało aktualizację do Aperture

Firma Apple wydała aktualizacje swojego programu do retuszu zdjęć, ich prezentacji oraz zarządzania nimi. Nowa wersja programu ma poprawić ogólną stabilność i wydajność. Polepsza m.in. kompatybilność z iPhoto i naprawia kilka błędów wcześniejszej wersji.

Program Aperture 3 to narządzie służące m.in. do retuszowania zdjęć, zarządzania ich bibliotekami i drukowania albumów. Przeznaczony jest dla komputerów Mac. Jest on bardziej profesjonalną alternatywą dla programu iPhoto dostępnego w każdym komputerze Macintosh. Aperture 3 kosztuje w Mac App Store 79 dolarów.

Aktualizację Aperture 3.1.2 można darmowo pobrać ze strony Apple. Ma zapewnić poprawę stabilności i wydajności oprogramowania. Usprawnienia i poprawki dotyczą importowania bibliotek z iPhoto, naprawiają pewne problemy związane z używaniem pędzli oraz likwidują błędy, które mogły prowadzić do nieoczekiwanego zamknięcia programu.

Obecnie, można bez problemu importować duże biblioteki iPhoto 9 zawierające albumy w folderach i pokazy slajdów z tekstem. Usunięto także problem związany z uszkodzonymi plikami oraz zdjęciami z aparatu Olympus E-5.

Naprawiono też problem wyłączania się programu podczas przełączania między bibliotekami oraz korzystania z opcji Retouch. Usunięto też błąd polegający na zawieszaniu się programu podczas korzystania z pędzili oraz inne błędy, które zmniejszały stabilność programu.

Apple informuje, że przy bardzo duży bibliotekach zdjęć zgromadzonych we wcześniejszych wersjach programu, proces aktualizacji może potrwać wiele godzin, a nawet całą noc.