Apple wygrało patentową batalię z S3 Graphics

S3 Graphics oskarżyło Apple o naruszenie patentów związanych z wyświetlaniem obrazu. Komisja handlu międzynarodowego USA uznała jednak, że nie doszło do przestępstwa i zakończyła dochodzenie w tej sprawie. Jest to cios dla HTC, które kupiło S3 Graphics m.in. w celu wzmocnienia swojego portfelu patentów do walki z Apple.

S3 Graphics

Firma S3 Graphics oskarżyła Apple w maju i pierwsza decyzja wydana przez sędziego prawa administracyjnego przyznała jej rację w przypadku dwóch z czterech patentów. Ostateczna decyzja komisji handlu międzynarodowego USA jest jednak korzystna dla Apple i to ta firma wyszła zwycięsko z patentowej bitwy.

Jest to niedobra wiadomość dla HTC. Tajwańska firma również toczy walkę z Apple, a w lipcu kupiła S3 Graphics m.in. z myślą o wzmocnieniu swojego portfela patentów, które mogą jej pomóc w tym starciu. Teraz HTC czeka na uzasadnienie decyzji i rozważy swoje możliwości. Firma nie wyklucza apelacji.

Nie jest to jednak koniec sądowej wojny patentowej między S3 Graphics i Apple. We wrześniu firma zakupiona niedawno przez HTC zgłosiła do komisji handlu międzynarodowego USA doniesienie o naruszenie przez Apple kolejnych patentów.

Oprócz tego, w zakończoną właśnie sprawę wmieszane jest także AMD. Firma ta uważa, że patenty, o których naruszenie oskarżone było Apple należą właśnie do niej, a nie do S3 Graphics. Komisja odmówiła AMD prawa do interwencji, ale zezwoliła na założenie odrębnej sprawy dotyczącej tego tematu.