Apple wygrywa - sąd zakazuje Samsunga Galaxy Tab w Unii Europejskiej

Producent iPada potwierdził, że niemiecki sąd wstępnie zakazał Samsungowi sprzedaży tabletów Galaxy Tab 10.1 we wszystkich krajach Unii Europejskiej oprócz Holandii. Tam toczy się odrębny proces. Samsung jest rozczarowany decyzją i ma zamiar walczyć o swoje prawa.

Już wcześniej informował o tym Florian Mueller na blogu FOSS Patents. Podał on, że zakaz jest związany z naruszeniem przez Samsunga Wspólnotowego Wzoru Przemysłowego nr. 000181607-0001. Chroni on projekt iPada firmy Apple w Unii Europejskiej.

Samsung mówi, że wniosek o zakaz został złożony bez jego wiedzy, a decyzja podjęta bez wysłuchania koreańskiej firmy i przyjrzenia się jej dowodom w sprawie. Producent Galaxy Taba jest rozczarowany decyzją i ma zamiar natychmiast podjąć kroki zmierzające do obrony jego praw do własności intelektualnej, tak w Niemczech jak i na całym świecie.

Zobacz również:

  • Apple Watch SE 2022 w drodze - pojawi się wytrzymalszy model
  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • AirPods i przełączenie pomiędzy urządzeniami - jak naprawić problem?

Podejmiemy wszelkie potrzebne środki, by zapewnić, że innowacyjne urządzenia do mobilnej komunikacji Samsunga będą dostępne dla klientów w Europie i na całym świecie - powiedział Samsung i dodał, że zakaz niemieckiego sądu w żaden sposób nie wpływa na sprawy sądowe toczące się w innych miejscach.

Niedawno wnioski Apple o zakaz Samsunga Galaxy Tab zostały zatwierdzone w Australii. Oprócz tego koreańska firma musi zaprezentować swoim rywalom jeszcze niewydane modele swoich urządzeń. Producent iPada wytoczył też Samsungowi kilka innych spraw, a koreańska firma odpowiedziała podobnymi wnioskami do sądu.