Apple wygrywa w niemieckim sądzie z Motorolą

Kolejny wyrok w sprawie wojny patentowej pomiędzy Applem a firmą Motorola Mobility. Tym razem Apple wygrał w niemieckim sądzie.

Apple oskarżył Motorolę o przywłaszczenie patentu. Konkretnie chodzi o funkcję "zoom" umieszczoną w aparatach fotograficznych. Sąd w Monachium przychylił się do tego wniosku, wskutek czego firma musi wprowadzić modyfikacje w swoich smartfonach przeznaczonych na niemiecki rynek.

"Chcemy podkreślić, że sąd stwierdził także, iż oglądanie oraz robienie zdjęć bez przybliżenia nie narusza żadnego patentu. Pracujemy obecnie nad implementacją nowego sposobu przeglądania zdjęć, tak aby był on wygodny i nie wpływał na przyzwyczajenia użytkowników" - napisali przedstawiciele firmy Motorola Mobility w oficjalnym oświadczeniu. Apple nie wypowiada się w sprawie ostatniego wyroku.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu spółka Motorola Mobility została przejęta przez Google. Gra toczy się więc pomiędzy dwoma gigantami. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych procesów i kolejnych wyroków w sprawie "wojny patentowej".