Apple: wykłady w iPodzie

Firma Apple zaprezentowała nową usługę dla studentów, dostępną za pośrednictwem serwisu iTunes Music Store - "iTunes U". Osoby, które zdecydują się na korzystanie z niej, będą mogły pobierać z iTunes i odtwarzać na swoich przenośnych odtwarzaczach audio... wykłady uniwersyteckie.

Nowa usługa Apple przygotowana została we współpracy z sześcioma amerykańskimi uczelniami wyższymi (niektóre z nich już wcześniej oferowały swoim studentom dostęp do nagrań z wykładów).

"Dla naszych studentów to chyba najbardziej naturalna forma przekazu wiedzy. Rozglądaliśmy się za odpowiednim medium do rozpowszechniania podcastów z wykładami i okazało się, że większość naszych studentów doskonale zna oprogramowanie iTunes. To był więc oczywisty wybór" - tłumaczy Keith Politte z Uniwersytetu Stanowego w Missouri.

Porozumienie zawarte między Apple i uczelniami zakłada, że w gestii szkół pozostanie dobór materiałów udostępnianych w serwisie - będą one mogły decydować, co się znajdzie w jego zasobach oraz na jakich zasadach materiały te będą oferowane.

Więcej informacji: iTunes U.