Apple wykorzysta panele Sharpa w swoich telewizorach?

Według serwisu Apple Insider, analityk Peter Misek z firmy Jefferies powiedział, że Sharp będzie producentem paneli TFT-LCD dla telewizorów Apple TV (iTV). Miałyby one powstawać w fabryce Gen 10 Sakai w Osace. Oprócz tego, możliwe, że to właśnie japońska firma dostarczy wyświetlacze IGZO LCD dla nowych iPadów i iPhone'ów.

Apple TV

Rywale z branży RTV pilnie nasłuchują wszystkich informacji o nowym produkcie, bo nie chcą zostać zaskoczeni przez Apple, tak jak producenci z branży komputerów PC i telefonów. Peter Misek mówi, że wydaje się, iż główni producenci telewizorów są jakieś 6 - 12 miesięcy za tym, co planuje Apple.

Już w 2007 roku na rynku pojawił się set-top-box Apple TV, który dawał dostęp do iTunes i różnych serwisów internetowych na ekranie telewizora. Teraz jednak amerykańska firma planuje podbicie rynku RTV i chce, by jej telewizory namieszały na nim, tak jak iPad w dziedzinie przenośnych komputerów.

Panele Sharpa także w iPadach?

Jeśli Sharp będzie dostarczał panele do telewizorów Apple TV zwanych też iTV, to może nie być to jedyne pole współpracy tych firm. Podobno japoński producent ma również produkować wyświetlacze IGZO (indium-gallium-zinc) LCD dla nowej generacji urządzeń z systemem iOS.

Technologia ta wydaje się być dobrym rozwiązaniem, gdyż oferuje wysoką rozdzielczość obrazu przy zachowaniu niskiego poboru energii. Misek informuje, że wspomniana technologia może pojawić się w iPadach trzeciej generacji i iPhone'ach szóstej generacji.