Apple wyłącza FaceTime na starszych urządzeniach w najmniej odpowiednim momencie

Wyłączenie FaceTime na starych urządzeniach w dobie pandemii koronawirusa to bardzo zły pomysł.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni Apple zaktualizowało wszystkie swoje systemy operacyjne do nowszych wersji. Niestety okazuje się, że po aktualizacji funkcja FaceTime nie działa tak, jak należy. Systemy macOS 10.15.4, iOS 13.4 oraz iPadOS 13.4 mają kłopoty z łączeniem się ze starszymi iPhone'ami oraz iPad'ami za pośrednictwem systemu do wideorozmów FaceTime.

Apple wyłącza FaceTime na starszych urządzeniach w najmniej odpowiednim momencie

Źródło: apple.com

Problem ten pojawia się, gdy z urządzenia z zainstalowaną najnowszą wersją systemu operacyjnego próbujemy połączyć się z urządzeniami pracującymi pod kontrolą iOS 9.3.5/9.3.6 lub na odwrót. W chwili obecnej nie ma żadnego działającego sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA 27.09.2021]
  • Nowe funkcje na MacOS Monterey!
  • System Windows 11 - wszystko co musisz o nim wiedzieć [Aktualizacja]

Autorska usługa połączeń wideo FaceTime podobnie, jak inne aplikacje do wideorozmów z Zoom na czele ostatnimi czasy znacząco zyskały na popularności. Zachowanie kontaktów ze znajomymi podczas pandemii jest niezwykle ważne. Niestety nie zawsze usługi tego typu działają w 100 procentach niezawodnie. Przekonali się o tym posiadacze wybranych modeli iPhone'ów iPad'ów oraz komputerów Mac.

Czytelnicy portali Reddit oraz MacRumours w ostatnich dniach zaczęli zgłaszać problemy z działaniem funkcji FaceTime. Pojawiły się one po raz pierwszy 24 marca 2020 roku, kiedy to Apple udostępniło aktualizacje swoich systemów operacyjnych. Okazuje się, że smartfony, tablety i komputery z iOS 13.3.1 oraz macOS 10.15.3 bez problemu mogą łączyć się przez FaceTime ze starszymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą iOS 9.

Problem dotyczy łączenia się z następującymi urządzeniami:

  • iPad 2
  • iPad z wyświetlaczem Retina (trzeciej generacji)
  • iPhone 4s
  • iPad mini (pierwszej generacji)
  • iPod touch (piątej generacji)

Apple informuje, że otrzymało zgłoszenia w tej sprawie. Problem ma zostać rozwiązany tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Przedstawiciele wsparcia technicznego informują, że zespół inżynierów już pracuje nad przywróceniem pełnej funkcjonalności FaceTime. Niestety w chwili obecnej nie opracowano jeszcze stosownej poprawki.

Sprawdź, ile kosztuje najnowszy iPad Air trzeciej generacji.

Źródło: cultofmac.com