Apple wymienia za darmo Radeony w iMakach. Zwraca też za naprawę

Firma Apple poinformowała o wdrożeniu programu wymiany wadliwych kart graficznych w komputerach iMac.

Kilka dni temu firma Apple rozszerzyła na Polskę Power Adapter Takeback Program, czyli program skierowany do posiadaczy iPhone'ów, iPadów i iPodów, za pośrednictwem którego mogą oni za dopłatą (42 zł) wymienić nieoryginalną ładowarkę na oryginalną. Dzisiaj mam okazję zaprezentować Wam kolejną inicjatywę amerykańskiej firmy, która tym razem objęła posiadaczy wybranych 27-calowych komputerów iMac sprzedanych od maja 2011 r. do października 2012 r.

Na stronie Apple możemy przeczytać, że "niektóre karty graficzne AMD Radeon HD 6970M używane w 27-calowych komputerach iMac z procesorami czterordzeniowymi Intel Core i5 3,1 GHz lub procesorami czterordzeniowymi Intel Core i7 3,4 GHz mogą ulec awarii, powodując zniekształcenie obrazu, biały lub niebieski ekran z pionowymi liniami lub czarny ekran na wyświetlaczu komputera".

Osoby borykające się z tym problemem mogą skorzystać z darmowej wymiany wadliwego podzespołu. Ponadto tym, którzy zmuszeni byli do jego naprawy, lub wymiany, przysługuje zwrot kosztów.

Więcej informacji: Apple