Apple wyprzedza Samsunga! Chodzi o iPhone'a 13

Apple już wkrótce przegoni Samsunga na liście największych nabywców ekranów AMOLED.

Według najnowszych doniesień portalu DigiTimes, Apple już wkrótce zostanie największym nabywcą wyświetlaczy AMOLED na świecie. Takie ekrany znajdują się w obecnych iPhone 12, nie dziwi więc fakt, że kolejna generacja smartfonów amerykańskiego giganta także będzie z nich korzystała. Wedle badań firmy analitycznej Omdia, Apple ma zakupić 169 milionów wyświetlaczy AMOLED dla rodziny iPhone 13. Dla porównania, w ubiegłym roku zakupiła ich 114.5 miliona, co sugeruje, że Apple przewiduje dużo większą sprzedaż najnowszej generacji swoich smartfonów.

Zeszłoroczny lider tego rankingu, czyli koreański Samsung, zakupił w 2020 roku ponad 152 miliony takich wyświetlaczy, a tegoroczne zakupy mają nieznacznie wzrosnąć i sięgnąć 157 milionów nabytych.

Zobacz również:

Co ciekawe, to właśnie Samsung ma być największym dostawcą wyświetlaczy dla iPhone 13. Szacuje się, że Apple zakupi od koreańskiego producenta ponad 110 milionów egzemplarzy. Kolejne 50 milionów zostanie wyprodukowane przez LG, a pozostałe 9 mln przez chińskie BOE.

Tak jak wspominaliśmy, Apple planuje wykorzystać ekrany AMOLED w swojej najnowszej linii smartfonów, jednak modele iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą dodatkowo korzystały z technologii LTPO, co pomoże w zmniejszeniu zużycia energii. Wydaje się to być rozsądnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę wykorzystanie technologii ProMotion, która umożliwi dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania nawet do 120 Hz oraz trybu Always-on, znanego już z Androidów.

Zobacz także: iPhone 13 - ruszyła produkcja procesorów Apple A15.