Apple wypuszcza Safari 5.0.3

W tym tygodniu przeglądarki Safari doczekały się dużej ilości poprawek i łatek. Surfowanie po internecie ma być wygodniejsze, a przede wszystkim bezpieczne. Naprawionych zostało wiele krytycznych błędów.

Apple wydało wreszcie Safari 5.0.3 dla najnowszych wersji Mac OS X i Windows (XP, Vista, Seven), a także Safari 4.1.3 dla Mac OS X w wersji 10.4. Wersje te rozszerzają możliwości, naprawiają błędy i łatają luki w bezpieczeństwie przeglądarki.

Aktualizacje wprowadzają kilka ulepszeń. W tym: bardziej trafne rezultaty Top Hit na pasku adresu oraz w widoku Top Sites, naprawa problemu, który mógł powodować, że treści flashowe przykrywały zawartość strony i lepsze blokowanie pop-upów.

Zobacz również:

Ulepszono również stabilności wyszukiwania i pisania wiadomości np. na Facebooku. Poprawiono też pracę rozszerzeń intensywnie korzystających z JavaScript i VoiceOver.

Co ważniejsze, aktualizacje zawierają ponad 25 poprawek zabezpieczeń dla WebKita - silnika przeglądarek, który podtrzymuje nie tylko wersje Safari dla komputerów stacjonarnych, ale także przeglądarkę dla Apple iOS oraz inne programy, takie jak Google Chrome oraz iTunes Store.

Wśród poprawek, warto wspomnieć o tych, które uniemożliwiaja śledzenie użytkowników (a było to możliwe nawet przy wyłączonym zapisywaniu cookies) i tych, które powstrzymują strony przed spoofingiem. Wreszcie, załatano też pozostałe błędy krytyczne, które pozwalały hakerom na zdalny dostęp do komputera użytkownika.

Safari 5.0.3 pobrać można w dziale Download. Również w wersji dla Mac OS.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: