Apple wyrzuciło z App Store wszystkie aplikacje do trzymania Bitcoinów

Entuzjaści Bitcoinów nie mają dzisiaj zbyt wielu powodów do zadowolenia. Apple zdecydowało się na usunięcie ze sklepu App Store wszystkich aplikacji służących do przechowywania kryptowaluty na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Bitcoin, czyli funkcjonująca wyłącznie w internecie kryptowaluta, stała się fenomenem na skalę światową. Jej wartość na wolnym rynku w przeciągu ostatniego roku mocno wzrosła i coraz więcej sklepów, zarówno internetowych jak i stacjonarnych, wprowadza ją jako jedną z metod płatności. Niestety, posiadacze urządzeń Apple z systemem iOS nie mogą się już cieszyć z możliwości, jakie daje Bitcoin.

Proces usuwania aplikacji powiązanych z handlem Bitcoinami rozpoczął się jakiś czas temu, a wczoraj ze sklepu z aplikacjami do systemu iOS usunięty został ostatni program tego typu o nazwie Blockchain. Był to tzw. wirtualny portfel, który pozwalał trzymać zarządzać oraz płacić Bitcoinami. Od teraz posiadacze urządzeń z iOS zostali oficjalnie odcięci od internetowej waluty. Apple nie podało jeszcze oficjalnego powodu usunięcia aplikacji do zarządzania Bitcoinami.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [18.10.2021]
  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Firma zajmująca się kopaniem kryptowalut kupiła elektrownię

Ostatnia z usuniętych aplikacji o nazwie Blockchain miała ponad milion użytkowników. Nic dziwnego, że cała sytuacja mocno rozzłościła klientów Apple, którzy do tej korzystali z tej lub innych aplikacji, nazywanych portfelami, do zarządzania Bitcoinami. Pojawił się nawet materiał wideo w serwisie YouTube, na którym widać osobę, która… niszczy swojego iPhone’a w zamian za Nexusa 5.

źródło: pocketnow.com