Apple wysyła iPhone'a 13 - czy dostaniesz go wcześniej?

Apple rozpoczęło wysyłkę najnowszych smartfonów z rodziny iPhone 13. Czy to oznacza, że telefony trafią do odbiorców wcześniej?

W zeszły piątek o godzinie 14:00 ruszyła przedsprzedaż najnowszych smartfonów z rodziny iPhone 13. Konsumenci chętnie decydują się na zakup nowych smartfonów, co szybko poskutkowało opóźnieniem wysyłki do pierwszej połowy października.

iPhone 13
Źródło: apple.com

iPhone 13

Źródło: apple.com

Na szczęście zamówienia złożone krótko po starcie przedsprzedaży zostaną zrealizowane zgodnie z planem. Niektórzy konsumenci otrzymali już informacje, że ich smartfony są w drodze.

Zobacz również:

Czy oznacza to, że Apple nieco się pospieszyło, a pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców przed 24 września 2021 roku?

Niestety nie. Prawda jest taka, że Apple faktycznie wysłało nowe smartfony z pośrednictwem firm kurierskich, ale termin dostawy został ustalony na 24 września 2021 roku.

Kilku użytkowników raportuje, że w aplikacji Apple Store data dostawy została ustalona na 23 września 2021 roku.

Z poprzednich lat wiemy, że Apple doskonale współpracuje z firmami kurierskimi i nie pozwoli na wcześniejsze dostawy najnowszych smartfonów. Niezależnie od miejsca, w którym złożymy zamówienie data odbioru nie będzie wcześniejsza, niż 24 września 2021 roku.

Wcześniej do konsumentów mogą trafić dedykowane akcesoria. W ich przypadku nie ma przedsprzedaży i są wysyłane z datą dostawy na najbliższy możliwy dzień.