Apple wzmacnia szeregi. Szykuje się do premiery zegarka iWatch, który może kosztować poniżej 250 USD

Do Apple dołączy wkrótce Karl Heiselman, który przez 14 lat związany był z Wolff Olins.

Serwis AdAge poinformował, że dotychczasowy szef Wolff Olins, Karl Heiselman, już od maja będzie miał nowego pracodawcę, firmę Apple, w której obejmie stanowisko specjalisty do spraw marketingu. Obecnie wydaje się, że jego zatrudnienie związane jest z nadchodzącą premierą zegarka iWatch. Dlaczego? Dlatego, że Karl Heiselman przez dwa lata był dyrektorem w Swatch Group, szwajcarskim koncernie, do którego należą takie marki jak Omega, Tissot, czy Calvin Klein.

Przy okazji warto też przypomnieć, że Karl Heiselman tak właściwie to wraca na stare śmieci. W latach 1992-1994 pracował bowiem w Apple jako dyrektor projektu.

Apple iWatch - ile będzie kosztował?

Oczywiście wszelkie informacje na temat zegarka iWatch trzymane są w tajemnicy. Możemy być jednak pewni, że Apple ciężko pracuje nad tym, aby urządzenie to pozostawiło w tyle konkurencję, czyli przede wszystkim urządzenia naręczne Samsunga. Timothy Arcuri, analityk Cowen & Co. twierdzi ponadto, że poza sferą techniczną nowy "jabłkowy" gadżet będzie się także cechował atrakcyjną ceną, która nie powinna przekroczyć 250 USD. Jak to możliwe? Zdaniem Arcuri pomogą tutaj dotacje uzyskane w ramach porozumienia, które Apple miałoby zawrzeć z firmami zajmującymi się ubezpieczeniami zdrowotnymi.