Apple z systemem płatności NFC, który ma zadebiutować z iPhone'm 6 i iWatchem

Apple iPhone 6 zbliża się dużymi krokami. Premiera nowego telefonu producenta z Cupertino zapowiedziana została na drugi tydzień września. Możliwe jednak, że nowy smartfon to nie jedyna niespodzianka, jaką szykuje firma Tima Cooka.

Data konferencji na której Apple ma zaprezentować nowy telefon ustalona została na 9 września 2014 roku. To właśnie tego dnia dowiemy się, czy wszystkie plotki dotyczące smartfona iPhone 6 z 4,7-calowym wyświetlaczem znajdą potwierdzenie w rzeczywistości oraz czy krążące po sieci zdjęcia są autentyczne. Wygląda jednak na to, że telefon nie jest jedyną nowością, której prezentację na ten dzień szykuje Apple.

Jak donosi Wired, iPhone 6 ma zostać wyposażony w moduł NFC. W smartfonach z Androidem ten dodatek spotykany jest już od lat, ale firma z Cupertino dotychczas nie zdecydowała się na umieszczenie go w swoim telefonie. Tym razem ma się to jednak zmienić. NFC w nowym telefonie firmy Tima Cooka ma być ściśle zintegrowane z nowym systemem płatności zbliżeniowych rozwijanym przez Apple.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
Apple z systemem płatności NFC, który ma zadebiutować z iPhone'm 6 i iWatchem

Jeśli wierzyć plotkom, obok iPhone’a 6 na prezentacji mają zostać zapowiedziane dwie zupełnie nowa linia produktów Apple. Pierwszą z nich ma być phablet iPhone 6 Air lub iPhone 6L, który cechować się będzie 5,5-calowym ekranem. Oprócz tego spodziewamy się premiery inteligentnego zegarka iWatch. Również ten produkt ma zostać wyposażony w moduł NFC, który pozwoli na dokonywanie płatności w sklepach bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni.

źródła: wired.com i slashgear.com