Apple za 42 zł wymieni Twoją nieoryginalną ładowarkę USB

Firma Apple poinformowała, że z programu wymiany (za połowę ceny) ładowarek "firm trzecich" na oryginalne odpowiedniki mogą już korzystać Polacy.

Niedawno w Chinach doszło do dwóch poważnych wypadków, które spowodowały ładowarki "firm trzecich" podłączone do iPhone'ów. W jednym kobieta została śmiertelnie porażona prądem, natomiast drugi skończył się śpiączką mieszkańca Pekinu.

Wydarzenia te spowodowały, że firma Apple zdecydowała się uruchomić Power Adapter Takeback Program, czyli program skierowany do posiadaczy iGadżetów korzystających z nieoryginalnych ładowarek, polegający na tym, że mogą oni je wymienić za połowę ceny na oryginalne odpowiedniki.

Początkowo inicjatywa obejmowała jedynie Chiny i Stany Zjednoczone, do których z czasem dołączyły także inne kraje, wśród których niestety nie było Polski. Na szczęście strona Apple została właśnie zaktualizowana i informuje, że z programu wymiany mogą już również korzystać Polacy:

Program wymiany ładowarek Apple

Program wymiany ładowarek Apple

Jak widać, podczas wymiany musimy się liczyć z dopłatą wynoszącą 42 złote. Wymiany (ma ona potrwać do 18 października) możemy dokonać za pośrednictwem autoryzowanych serwisów Apple.

Więcej informacji: Apple