Apple zablokowało South Park na iPhone'a

Apple zablokowało autorom popularnej kreskówki "South Park" wprowadzenie do AppStore specjalnej aplikacji, która umożliwia dostęp do niektórych odcinków serialu czy zapoznanie się z różnymi nowościami, które są z nim związane. Apple skomentowało sprawę mówiąc, że zawartość ta jest "potencjalnie obraźliwa" dla innych użytkowników serwisu.

Aplikacja przygotowana przez twórców "South Park" miała oferować użytkownikom smartfonów iPhone dostęp do wybranych fragmentów z różnych odcinków kreskówki, możliwość czytania aktualności związanych z serialem czy pobranie tapet i innych tematycznych dodatków. Okazało się jednak, że styl jaki prezentuje kreskówka jest niezgodny z polityką Apple.

Na swoim blogu, SouthParkStudios.com, twórcy South Parku tłumaczą, że Apple odrzuciło ich aplikację ponieważ była ona "potencjalnie obraźliwa" dla innych użytkowników serwisu. Autorzy kreskówki dodali jednocześnie, że Apple poinformowało ich, iż taka sytuacja może w przyszłości ulec zmianie. Firma Steve'a Jobsa za przykład podała iTunes Store, w którym początkowo w ogóle nie sprzedawano piosenek zawierających w treści obraźliwe słowa.

Najciekawsze w całej sytuacji jest to, że Apple już od dłuższego czasu sprzedaje w iTunes Store 12 epizodów South Parku, film pełnometrażowy wzorowany na kreskówce oraz wersję nieocenzurowaną "Imaginationland". O tym, że wszystkie te materiały są pełne wulgarnych słów oraz scen chyba nie trzeba nikogo przekonywać.