Apple zamówiło układy A8 do iPhone'a 6 w firmie TSMC

Premiera nowego smartfonu Apple nastąpi najpewniej już za dwa miesiące, a do nas docierają kolejne sygnały o stopniu zaawansowania produkcji tego urządzenia. Najnowsze informacje dotyczą układów A8, które mają napędzać iPhone’a 6.

Do tej pory dostawcą procesorów do kolejnych telefonów marki iPhone był Samsung, który wytwarzał opracowane przez Apple układy. Produkcją najnowsze z nich, czyli chipu A8 ma się zająć już więcej firm. Oprócz koreańskiego giganta, będącego największym konkurentem firmy z Cupertino na rynku smartfonów, za układy A8 w nowym iPhonie 6 ma odpowiadać tajwańska firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

Źródłem informacji o współpracy Apple i TSMC jest The Wall Street Journal. Wedle informacji zawartych w artykule dostawy chipów Apple A8 rozpoczęły się już w ubiegłym kwartale. Ma to być sposobem na uniezależnienie się Apple od Samsunga, ponieważ z jednej strony koreański producent jest dostawcą układów A do iPhone’a, a z drugiej obie firmy toczą zaciekłą batalię w sądzie dotyczącą sprawy naruszania patentów.

Apple nie zdecydowało się jednak na zakończenie współpracy z Samsungiem, który nadal jest ważnym podwykonawcą urządzeń Apple, a TSMC przejmie tylko część produkcji Apple A8, wytwarzanego w procesie produkcyjnym 20nm. Chip ten ma trafić do nowego iPhone’a 6, a także kolejnych tabletów iPad.

Wedle wstępnych informacji nawet kolejny układ o nazwie Apple A9 będzie wykonywany m.in. przez Samsunga, więc nie ma na razie mowy o tym, aby firmy całkowicie zerwały współpracę.

źródło: wsj.com