Apple zapowiada WWDC 2020 jako wydarzenie online

Konferencja Apple skierowana dla deweloperów padła ofiarą koronawirusa.

Apple posiada przewidywalny schemat działania. Firma przyzwyczaiła nas do cyklicznych konferencji prasowych oraz premier sprzętu. Nawet konsumenci, którzy mniej interesują się nową technologią doskonale wiedzą, że nowe modele iPhone'a pojawiają się po wakacjach.

Apple zapowiada WWDC 2020 jako wydarzenie online

Niestety pandemia koronawirusa psuje plany wszystkim gigantom technologicznym, którzy mieli zaplanowane konferencje dla deweloperów w pierwszej połowie 2020 roku. Ze swoich wydarzeń zrezygnowało już Google oraz Microsoft. Teraz do gry dołącza również Apple, które oficjalnie poinformowało, że w tym roku WWDC transmitowane będzie w sieci.

Gigant z Cupertino potwierdził, że WWDC 2020, które odbędzie się w jeszcze nieokreślonym terminie w czerwcu 2020 roku będzie wydarzeniem online. Apple informuje, że będzie to zupełnie nowe doświadczenie. Jednocześnie poinformowano, że całkowicie zrezygnowano z fizycznego wydarzenia ze względu na obawy związane z rozprzestrzenianiem koronawirusa.

Apple ma jeszcze ponad dwa miesiące, aby przemyśleć formułę i na nowo zorganizować konferencję dla deweloperów w sieci. Ze względu na ilość paneli oraz sesji plenarnych z pewnością nie będzie to łatwe zadanie.

Na WWDC 2020 poznamy nowe wersje systemów operacyjnych od Apple - iOS, iPadOS, macOS, watchOS oraz tvOS. Kilka godzin po przemówieniu otwierającym WWDC 2020 pierwsze bety systemów operacyjnych zostaną udostępnione programistom zarejestrowanym w programie Apple Developer Program.

Wiceprezes Apple Phil Schiller w oficjalnym oświadczeniu prasowym powiedział, że obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest poważna i nie wolno jej lekceważyć. W związku z tym Apple postanowiło odwołać swoją coroczną konferencję deweloperską, która gromadziła dotychczas około 5000 uczestników z całego świata.

Apple poinformowało także, że przekaże milion dolarów na rzecz lokalnych organizacji i instytucji w San Jose, aby zrekompensować miastu straty ekonomiczne wynikające z faktu, że konferencja została odwołana.

Sprawdź, czy problemy z pandemią koronawirusa wpłynęły negatywnie na cenę iPhone'a 11.

Źródło: 9to5mac.com