Apple zaprosi e-mailem do wymiany starego iPhone'a na iPhone'a 5S/5C

Apple szykuje się do wdrożenia szeregu inicjatyw mających na celu poprawę i tak rekordowej już sprzedaży iPhone'ów.

Pod koniec stycznia Apple przedstawiło wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2014 r.. Dowiedzieliśmy się wówczas, że w IV kwartale 2013 roku sprzedało się 51 mln iPhone’ów i 26 mln iPadów, czyli, odpowiednio, o 6,7 procent i o 13,5 procenta więcej niż rok wcześniej. Pomimo tak rekordowych wyników amerykańskiej firmie nie udało się jednak w przypadku smartfonów spełnić prognoz analityków, które mówiły o 54,88 - 56,20 mln sprzedanych iPhone’ów. Peter Oppenheimer, starszy wiceprezes i dyrektor finansowy (CFO) Apple przyznał, że popełniono błędy w szacowaniu popytu na model iPhone 5C.

Okazało się więc, że konsumenci nie kupią wszystkiego co zaproponuje im Apple uznając (tak przynajmniej sądzę), że cena za urządzenie, które jest w zasadzie zapakowanym w gorszą obudowę odgrzewanym kotletem, została ustalona na zbyt wysokim poziomie.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • iPhone 12 mini - Apple upchnęło 5,4 calowy ekran w obudowie iPhone'a 5
  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!

Apple atakuje

Aby poprawić sprzedaż iPhone'ów Apple planuje wdrożyć na terenie Stanów Zjednoczonych nowy program - poinformował właśnie serwis 9to5mac.com. Właściciele starszych modeli iPhone'ów zaczną więc od 8 maja otrzymywać wiadomości e-mail zapraszające do odwiedzenia w ten weekend lokalnego Apple Store, w którym w korzystnie obniżonej cenie będą mogli wymienić swój wysłużony gadżet na iPhone'a 5S lub 5C.

Firma Apple spodziewa się ponoć, że przed jej sklepami ustawią się kolejki podobne do tych, które pojawiają się wraz z premierą nowego iPhone'a. Ponadto ma w planach szereg kolejnych inicjatyw mających na celu zwiększenie sprzedaży w sklepach detalicznych.