Apple zatrudnia chińskie "siły specjalne" do pilnowania produkcji iPhone6

Trudno powiedzieć, czy to rzecz naprawdę potrzebna, czy też tylko nadwrażliwość firmy, jednak potwierdzono oficjalnie, że dwustu chińskich ochroniarzy będzie czuwać przy produkcji nowego iPhone 6 i akcesoriów do niego.

Informacja ta dostała się na świat dzięki Sonny'emu Dicksonowi, który ogłosił to na Twitterze. Dodał także, że Apple oficjalnie poprosiło władze Chin o zatrzymywanie każdego, kto będzie próbował wynosić gadżety lub też sprzedawać je na czarnym rynku. Zadanie upilnowania pracowników jest niełatwe, ponieważ przy produkcji zaangażowanych jest kilkadziesiąt tysięcy osób. Zatrudnienie ochroniarzy specjalnie do pilnowania pracowników ma utrudnić ewentualne wycieki na temat sprzętu, jakie miały miejsce przy produkcji iPhone 5.

Apple zatrudnia chińskie "siły specjalne" do pilnowania produkcji iPhone6

Co ciekawe, Sonny Dickson sam podał 18 marca pierwsze przecieki na temat "szóstki" - wśród informacji można znaleźć dane na temat wyświetlacza (Ultra-Retina 389 ppi), procesora (2,6 GHz) czy grubości. Na jego koncie twitterowym można znaleźć także inne rewelacje dotyczące kolejnego smartfona Apple. Ile w tym prawdy, okaże się dopiero po premierze sprzętu.

Zobacz również:

  • Apple zaprezentowało najnowsze komputery MacBook Pro!
  • Chcieliście kupić Xiaomi Civi? Mamy złe wieści!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!