Apple zlikwiduje iTunes - co zamiast tego?

Opublikowany przez serwis Bloomberg raport donosi, że Apple zlikwiduje całkowicie iTunes. Jakie są tego powody i czy pojawi się jakiś jego zamiennik?

Apple podobno szykuje się do likwidacji iTunes od ładnych kilku miesięcy, jednak jak na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Bloomberg twierdzi, że w miejsce usługi, która towarzyszy użytkownikom urządzeń producenta od prawie dwóch dekad, wejdą trzy inne: Music, TV oraz Podcasts. Wcześniejsze pogłoski donosiły, że samodzielna aplikacja iTunes pozostanie w celu umożliwienia użytkownikom synchronizacji pomiędzy różnymi urządzeniami Apple, najnowsze mówią, że zostanie wycofana całkowicie z Mac OS. Zarządzanie biblioteką muzyki przypadnie nowej aplikacji - Music.

Apple zlikwiduje iTunes - co zamiast tego?

Na oficjalne potwierdzenie tych zmian musimy zaczekać jeszcze dwa dni - na konferencję WWDC, która rozpocznie się 3 czerwca, a gigant z Cupertino ma ogłosić na niej wiele ciekawych nowości, m.in. wprowadzenie iOS 13, watchOS 6 czy tvOS 13. Jeśli jesteś ciekaw, co nowego się pojawi, tutaj zebraliśmy informacje o nowościach, których spodziewamy się po wystąpieniu Tima Cooka i jego współpracowników.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Już można składać zamówienia przedpremierowe na iPhone'a 13
  • System Windows 11 - wszystko co musisz o nim wiedzieć [Aktualizacja]