Apple zmienia strategię - 6,1 calowy iPhone 12 najważniejszym modelem

Bezpośredni następca iPhone'a 11 zostanie wyprodukowany w jeszcze większej liczbie egzemplarzy. Produkcja startuje już w lipcu.

Zgodnie z najnowszym raportem DigiTimes Apple patrząc na wyniki sprzedażowe iPhone'a 11 postanowiło w ostatniej chwili zmienić strategię.

Apple zmienia strategię - 6,1 calowy iPhone 12 najważniejszym modelem

Źródło: apple.com

Niedawno informowaliśmy, że iPhone 11 jest obecnie najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2020 roku. Urządzenie to zdetronizowało z fotelu lidera swojego bezpośrednio poprzednika - iPhone'a Xr. Oznacza to, że ludzie faktycznie chcą kupować tańsze modele iPhone'a.

Zależność tą odkryli właśnie włodarze marki. W ostatniej chwili Tim Cook zmienił plany produkcyjne iPhone'a 12. Okazuje się, że najważniejszym modelem z tegorocznej rodziny będzie 6,1 calowa wersja bazowego iPhone'a 12. Smartfon ten będzie bezpośrednim następca iPhone'a 11.

Apple patrząc na wyniki sprzedażowe 11ki postanowiło przyśpieszyć produkcję 6,1 calowego iPhone'a 12.

Pierwsze egzemplarze tego smartfona zjadą z linii produkcyjnej już na początku lipca - około miesiąc przed rozpoczęciem produkcji 5,4 calowego iPhone'a 12, iPhone'a 12 Pro oraz iPhone'a 12 Pro Max.

Wiemy już, że Apple zaprezentuje cztery modele iPhone'a 12, a premiera przewidywana jest na wrzesień lub październik. Prawie pewne jest także, że w związku z pandemią Apple nie będzie w stanie zaspokoić początkowego popytu na najnowsze smartfony. Właśnie z tego powodu postawiono wszystko na jedną kartę, a Apple kosztem droższych modeli - iPhone'a 12 Pro i iPhone'a 12 Pro Max wyprodukuje większą ilość tańszego iPhone'a 12 z ekranem o przekątnej 6,1 cala.

Produkcja iPhone'a 12 rozpocznie się wcześniej również z powodu zastosowania nietypowego ekranu. Panele do 5,4 calowego oraz 6,7 calowego model dostarczane są przez Samsunga. Model o przekątnej 6,1 cala posiadać będzie dedykowany ekran, który należy zintegrować z panelem dotykowym.

Więcej informacji o iPhone'ie 12 znajdziesz w tym miejscu.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: macrumours.com