Apple zmniejsza produkcję iPad'a Pro

Zmniejszenie nowych dostaw może zapowiadać wprowadzenie na rynek nowego modelu.

Informacje przekazane dziś przez portal Bloomberg opierają się na doniesieniach Mark'a Gurman'a i wskazują, że obecnie sprzedawane modele iPad'a Pro w największych miastach w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Europie dostępne są w ograniczonej ilości sztuk. Co ważne w tym przypadku za taki stan rzeczy nie jest odpowiedzialny koronawirus. Gurman twierdzi, że zmniejszone stany magazynowe iPad'a Pro, którego aktualnie sprzedawany model pojawił się na rynku w 2018 roku wskazują, że już niedługo na rynku pojawi się nowa wersja najpotężniejszego tabletu z Cupertino.

Apple zmniejsza produkcję iPad'a Pro

Źródło: macworld.com

Obecnie 12,9 calowy model iPad'a Pro z 512 GB wbudowanej pamięci masowej został wyprzedany w wszystkich sklepach Apple w okolicach Los Angeles. Ten sam model oraz kilka konfiguracji MacBook'ów zostało wyprzedanych w Nowym Jorku.

Zobacz również:

  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [02.08.2021]
  • Składany iPhone? Zapomnij! Premiera odroczna na wiele miesięcy
  • Czy Xiaomi Mi Pad 5 może zagrozić iPad Pro z procesorem M1?

Część pracowników sklepów Apple Store potwierdziła w ubiegłym tygodniu, że zauważyli oni znacznie zmniejszenie ilości dostaw iPad'ów Pro. Przekazali oni wtedy, że zmniejszona podaż iPad'a Pro spowodowana jest wybuchem epidemii koronawirusa. Przyznali jednak, że już wcześniej Apple zmniejszało ilości dostaw sprzętu przed wprowadzeniem na rynek nowych modeli. Możliwe, że mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją. Plotki o nowej generacji iPad'a Pro pojawiają się w sieci już od dłuższego czasu.

Odświeżony iPad Pro z nieco mniejszym, 12 calowym wyświetlaczem oraz potrójną konfiguracją aparatu głównego znaną z iPhone'a 11 Pro może trafić na rynek jeszcze w tym miesiącu razem z tanim iPhone'm SE 2/9.

Guo Minghao przewiduje, że nowy iPad Pro zostanie zaprezentowany na wiosennej konferencji w marcu. Oczekuje się, że nowy model poza zmienioną konfiguracja aparatów zaoferuje czujnik ToF, aby lepiej zintegrować się z funkcjami AR/VR.

Niedawno w sieci pojawiły się plotki wskazują na przygotowywanie się Apple do konferencji prasowej, która ma odbyć się 31 marca.

Źródło: gizchina.com