Apple znacząco zwiększy sprzedaż iPhone'ów. To już pewne

Firma Apple podpisała umowę z China Mobile, największym operatorem telefonii komórkowej na świecie.

Od miesięcy w Sieci krążyły spekulacje na temat rozmów pomiędzy firmą Apple a operatorem China Mobile. Na początku grudnia The Wall Street Journal doniósł, że doprowadziły one w końcu do podpisania umowy, na mocy której pierwsze iPhone'y miały trafić na chiński rynek już 18 grudnia. Jak wiemy tak się nie stało, zaś w międzyczasie pojawiły się doniesienia, z których wynikało, że za opóźnieniem stoją przeciągające się negocjacje dotyczące hurtowych cen smartfonów Apple (chodziło podobno głównie o model iPhone 5C).

Umowa już podpisana

Dzisiaj mamy już jasność w tej sprawie. Apple poinformowało bowiem oficjalnie, że podpisało wieloletnią umowę z China Mobile. Smartfony iPhone 5S i iPhone 5C trafią do oferty największego chińskiego operatora 17 stycznia 2014 roku.

To bardzo ważny krok dla Apple

Podpisana umowa to ogromnie ważny krok dla Apple. Dzięki niemu amerykańska firma uzyskała dostęp do największego rynku na świecie: China Mobile to nie tylko największy chiński operator, ale największy operator na świecie, który ma ok. 760 milionów klientów. Oznacza to więc, że sprzedaż iPhone'ów powinna znacznie się zwiększyć, według niektórych analityków, nawet o 30 milionów sztuk rocznie.