Apple znów idzie do sądu

Apple złożył w sądzie w Kalifornii pozew przeciwko trzem osobom podejrzanym o dystrybucję w Sieci testowej wersji najnowszego systemu Mac OS X - 10.4. Zdaniem przedstawicieli koncernu, dwie wersje systemu, któremu nadano nazwę kodową 'Tiger', znalazły się w Internecie w październiku i grudniu tego roku.

Pozwani są członkami Apple Developer Connection. Jest to grupa programistów, która dla potrzeb testowych otrzymuje wersje 'preview' najnowszych aplikacji, a następnie modyfikuje własne oprogramowanie tak, aby było kompatybilne z nowym produktem. Jak podkreślili przedstawiciele Apple, umowa ta kładła silny nacisk na ochronę własności intelektualnej. Podejrzewa się, iż programiści oskarżeni o naruszenie prawa wykorzystywali sieć bezpośredniej wymiany plików BitTorrent.

Firma Apple po raz drugi w ciągu minionych dwóch tygodni przedsięwzięła kroki prawne, mające na celu ochronę swoich produktów. W minionym tygodniu Apple złożył pozew przeciw 'określonym osobom', za sprawą których do Internetu przedostały się informacje na temat nowych produktów koncernu (piszemy o tym szerzej artykule: "Apple skarży za przecieki".


Zobacz również